Leczenie trądziku jest skuteczne dopiero wtedy, gdy stosuje się prawidłowo dobrany suplement. W przypadku tabletek dostępnych bez recepty można wyróżnić trzy główne grupy suplementów:

  • Tabletki regulujące pracę gruczołów łojowych
  • Preparaty kolagenowe
  • Tabletki usuwające toksyny z organizmu

Oto lista najlepszych preparatów pomagających w leczeniu różnych problemów skórnych.

Najlepsze tabletki na trądzik bez recepty [TOP3]

Pierwsza grupa suplementów to tabletki pomagające pozbyć się wyprysków i wszelkich innych zmian trądzikowych. Ich skuteczność opiera się przede wszystkim na oczyszczaniu porów oraz regulowaniu pracy gruczołów łojowych, tak by skóra produkowała odpowiednie ilości sebum.

1

Nonacne

Ocena użytkowników

Szybkość działania

Efektywność

Bezpieczeństwo

Są to tabletki wyprodukowane na bazie ekstraktu z ziół i roślin o właściwościach przeciwutleniających. Prócz tego Nonacne zawiera ważne minerały i witaminy, które pomagają przywrócić właściwą równowagę w tkance skórnej. Najważniejsze składniki Nonacne to cynk, odpowiedzialny za idealną kondycję skóry, witaminy E i C, chroniące komórki skóry przed stresem oksydacyjnym, oraz miedź, dzięki której skóra zachowuje prawidłową pigmentację. Pozostałe składniki wzmacniające działanie Nonacne to: ekstrakt z koniczyny łąkowej, ekstrakt z pestek winogron, ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z kolcorośla lekarskiego, ekstrakt z pomidorów, kwas pantotenowy.

2

Derminax

Ocena użytkowników

Szybkość działania

Efektywność

Bezpieczeństwo

Derminax również zawiera cynk, miedź, witaminy C, E i B2 oraz dodatkowo kolagen. Z pomocą tego suplementu można przywrócić ładny wygląd skóry i pozbyć się trądziku, może też być on cennym uzupełnieniem leczenia antybiotykami. Oprócz tabletek, dostępny jest także żel z wysoką zawartością kolagenu, który odbudowuje uszkodzoną skórę i usuwa blizny po zmianach trądzikowych. Derminax należy stosować przez kilka miesięcy, a pierwsze efekty powinny być widoczne już po około dwóch, trzech tygodniach. Trzymiesięczna kuracja pomaga całkowicie pozbyć się trądziku.

3

Visaxinum

Ocena użytkowników

Szybkość działania

Efektywność

Bezpieczeństwo

Visaxinum to tabletki na trądzik wykorzystujące same naturalne składniki: wyciąg z ziela bratka trójbarwnego, wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego orz glukonian cynku. Zawarte w Visaxinum składniki usuwają z organizmu toksyny, oczyszczają skórę i poprawiają wygląd cery. Ze względu na naturalny skład i brak silnych substancji chemicznych, Visaxinum działa wolniej i na pierwsze widoczne zmiany trzeba poczekać kilka tygodni, ale dzięki temu skóra traktowana jest znacznie łagodniej.


Suplementy usuwające blizny i przebarwienia trądzikowe

W tej grupie znajdują się suplementy działające w oparciu o kolagen. Jest to białko tkanki łącznej, dzięki któremu skóra zachowuje elastyczność i młodzieńczy wygląd. Właśnie kolagen pomaga odbudować zniszczoną przez trądzik cerę, przyspieszając regenerację uszkodzonych tkanek i wygładzając blizny, jakie powstały wskutek wyprysków.

Impreskin

W Impreskinie znajduje się hydrolizowany kolagen, jedna z najskuteczniejszych form aktywnego kolegenu. Pozostałe składniki preparatu to D-alpha-tocopherol, kwas L-askorbinowy, witamina K oraz flawonoidy. Impreskin bardzo skutecznie usuwa przebarwienia skóry i przywraca jej gładkość, a pierwsza wyraźna poprawa widoczna jest już po około czterech tygodniach regularnego stosowania.

Collagenics

Collagenics to preparat zwiększający elastyczność skóry i wspierający jej szybką regenerację. Jego składniki blokują enzymy odpowiedzialne za niszczenie kolagenu, wskutek czego odbudowa zniszczonych komórek przebiega szybciej i sprawniej. Dodatkowo Collagenics spłyca zmarszczki i spowalnia proces powstawania nowych. Jest to suplement o działaniu ochronnym – wysoka zawartość antyoksydantów sprawia, że skóra zyskuje silną barierę ochronną przed działaniem promieni słonecznych oraz toksyn.


Tabletki oczyszczające organizm z toksyn

Ostatnia grupa to suplementy oczyszczające skórę z toksyn, które sprzyjają powstawaniu zmian skórnych i spowalniają leczenie trądziku. Suplementy o działaniu detoksykacyjnym są cennym sojusznikiem w zwalczaniu trądziku, zwiększają naturalną odporność organizmu i wzmacniają działanie innych leków. To bardzo ważne, ponieważ właśnie z powodu zakwaszenia organizmu pogarsza się kondycja skóry, włosów i paznokci.

Untoxin

Untoxin zawiera bakterie kwasu mlekowego oraz pożywkę dla bakterii, prócz tego wyciąg z pokrzywy i czystka. Dzięki tym składnikom Untoxin skutecznie oczyszcza cerę, pomagając w szybszym wydalaniu toksyn. Detoksykacja jest tak istotna, ponieważ organizm pozbywa się szkodliwych substancji przez skórę, czego widocznym objawem są między innymi trądzikowe zmiany skórne.

Untoxin zadziała szybciej, gdy zwiększy się spożycie wody, tak by organizm był w stanie wydalić nadmiar toksyn. Prócz tego wskazane jest odstawienie żywności mocno przetworzonej, która jest silnie zanieczyszczona toksynami, jak również ograniczenie przyjmowania suplementów witaminowych.

Fibre Select

Drugim suplementem w tej grupie jest Fibre Select. Jego działanie jest bardzo podobne – ma on na celu przyspieszenie detoksykacji organizmu oraz wsparcie leczenia trądziku. Główny składnik Fibre  Select  to błonnik witalny, która pomaga przywrócić właściwą równowagę kwasową,oczyszcza organizm z dotksyn co nie pozostaje bez znaczenia na wygląd twojej skóry. Prócz tego w suplemencie znajduje się jeszcze guma guar zapewnia uczucie sytości, inulina z korzenia cykorii czy też mikronizowany błonnik lniany przyspiesza perystaltykę jelit  . Dla wzmocnienia efektu, Fibre Select warto połączyć ze zdrową, zbilansowaną dietą.