Czy Wyciąg Z Pestek Winogron Pomaga Na Trądzik ?

wyciąg z pestek winogron

Trądzik jest wyjątkowo uporczywą dolegliwością. Jego leczenie trwa nierzadko długie miesiące, w dodatku nie zawsze można liczyć na trwałe efekty poprawy. Co gorsza, kuracja antytrądzikowa często oznacza konieczność przyjmowania silnych leków, które z jednej strony leczą zmiany trądzikowe, ale w zamian za to wywołują inne niepożądane dolegliwości.

Stąd rosnąca popularność preparatów naturalnych, takich jak zinamax które skutecznie leczą skórę, ale jednocześnie są bardzo łagodne w działaniu. Do takich preparatów zalicza się między innymi wyciąg z pestek winogron.

​Wyciąg z pestek winogron

Cenny skład winogronowych pestek

Winogrona zalicza się do najzdrowszych owoców. Nie bez powodów, bo ich spożywanie zaleca się w ramach profilaktyki zdrowotnej na przykład układu krążenia. Co jednak istotne, wartościowe są nie tylko słodkie owoce, ale również ich pestki.

Wyciąg z winogronowych pestek to prawdziwe bogactwo cennych substancji, które okazują się bardzo użyteczne między innymi w walce z trądzikiem. Działanie wyciągu jest przy tym znacznie bezpieczniejsze w porównaniu do antybiotyków lub innych silnych preparatów chemicznych.

Olej z pestek winogron właściwości lecznicze

Co dokładnie kryją w sobie pestki winogron? Przede wszystkim są to flawonoidy, czyli oligomeryczne proantocyjanidy o działaniu antyoksydacyjnym. Flawonoidy są tak cenne w walce z trądzikiem, bo niszczą bakterie, wirusy i komórki rakowe, dzięki czemu skóra pozostaje oczyszczona w toksycznych substancji, lepiej się chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych i wolniej poddaje się procesom starzenia.

Ponadto, dzięki flawonoidom skóra jest doskonale chroniona przed wolnymi rodnikami, a one także odpowiadają za rozwój trądziku. Flawonoidy są przy tym bardzo silne, dlatego działanie wyciągu z pestek winogron jest tak mocne i może być przyrównane do wielu syntetycznych leków antytrądzikowych.

Oczyszczanie skóry z pestkami winogron

W leczeniu trądziku bardzo ważne jest, by skóra pozostawała przez cały czas idealnie oczyszczona. I nie chodzi tu wyłącznie o samą higienę, ale także o ochronę przed toksynami, które występują na przykład w zanieczyszczonym powietrzu.

Toksyny dostają się do skóry wraz ze spalinami, dymem papierosowym, niezdrowym jedzeniem, a im więcej jest ich w organizmie, tym bardziej widać to na powierzchni skóry, również pod postacią trądziku.

Pryszcze to bowiem nic innego jak stan zapalny, a ten jest wywoływany przez bakterie i inne drobnoustroje. Wyciąg z pestek winogron pomaga oczyścić organizm i skórę, usuwając groźne toksyny i bakterie, dzięki czemu zmiany trądzikowe są coraz mniejsze, aż w końcu zupełnie znikają i skóra staje się gładka.

Cenny kwas linolowy

W pestkach winogron jest także bardzo cenny kwas linolowy. Często pojawia się on w preparatach na odchudzanie, ale okazuje się, że i w walce z trądzikiem bywa niezwykle użyteczny. Kwas linolowy działa bowiem zmiękczająco na skórę i pomaga wypełnić przestrzenie pomiędzy jej komórkami.

Dzięki temu skóra staje się dużo lepiej oczyszczona i zarazem robi się mniej podatna na nowe infekcje. Innymi słowy, kwas linolowy redukuje ilość produkowanego sebum, tak że pory na bieżąco usuwają zanieczyszczenia i nie zatykają się, co sprawia, że pryszcze znikają.

 Bakterie nie mają już dobrych warunków do dalszego rozwoju i po prostu giną, a wraz z nimi znika ryzyko pojawienia się kolejnych wyprysków. Kwas linolowy zwiększa zatem barierę ochronną skóry, a to jeden z warunków czystej i zdrowej cery.

wyciąg z pestek winogron

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Trądzik często powstaje dlatego, że doszło do zaburzeń w proporcjach między kwasami tłuszczowymi. Kwasów nasyconych jest znacznie więcej niż kwasów nienasyconych, a efekt tej nierównowagi widoczny jest między innymi na twarzy, pod postacią nieestetycznych wyprysków.

 Dlatego przy leczeniu trądziku tak ważne jest przywrócenie właściwej równowagi kwasowej i znowu z pomocą przychodzi wyciąg z pestek winogron, fajnie też sprawdzają się maseczki o czym pisaliśmy w innym artykule.

​Wyciąg z pestek winogron zastosowanie

W wyciągu z pestek winogron jest aż 85 procent niezbędnych dla zdrowej skóry nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki nim organizm zaczyna lepiej funkcjonować, na czym korzysta także cera – staje się wolna od pryszczy. Dodatkowo w ekstrakcie z pestek winogron znajdują się tokoferole, które również niszczą wolne rodniki, koją podrażnioną skórę i chronią ją przed nawrotem stanów zapalnych. Plus – tokoferole ukryte w pestkach winogron wygładzają skórę i przywracają jej właściwy koloryt.

Lepsza gospodarka lipidowa

Pestki winogron stosowane są także po to, by uregulować gospodarkę lipidową. Dlatego wyciąg z nich jest tak pomocny przy leczeniu skóry trądzikowej, która ma problemy z nadprodukcją sebum.

Wyciąg z pestek winogron sprawia, że wydzielany przez gruczoły łój jest znacznie rzadszy, dzięki czemu nie zatyka porów i nie wywołuje stanów zapalnych. Organizm produkuje wyłącznie tyle sebum, ile jest potrzebne do stworzenia naturalnej bariery ochronnej skóry i obrony jej przed pojawieniem się przykrych wyprysków.

Dlaczego warto stosować wyciąg z pestek winogron?

Wyciąg z pestek winogron jest bardzo dobrym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem. Jest to substancja o właściwościach przeciwutleniających, a od tego w dużym stopniu zależy kondycja skóry. Antyoksydanty zawarte w wyciągu z pestek winogron są wyjątkowo silne, o znacznie mocniejszym działaniu niż witamina E i C, dlatego leczenie tą substancją przynosi tak dobre efekty.

Preparaty zawierające w swoim składzie wyciąg z pestek winogron są bardzo skuteczne, a przy tym bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie jest to substancja, która wywołuje groźne skutki uboczne. Wręcz przeciwnie, wyciąg z pestek winogron jest mało inwazyjny i działa jedynie na przyczynę problemu z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.